• Tomas Fronek

  Narodil sa v Československu (1968), v roku 1989 odišiel
  do Austrálie, kde sa začal venovať plávaniu. Tom verí v dlhodobý rozvoj plavcov a reštrukturalizoval veľa programov pre výkonnostných plavcov. Desať rokov strávil na Novom Zélande, najskôr ako tréner mládeže v North Shore Swimming Club, neskôr vybudoval plaveckú akadémiu na súkromnej škole St. Peter´s Cambridge. Tom má druhú najvyššiu licenciu ASCTA – Gold Licence Coach, americkú
  licenciu L4 Coach a licenciu Nového Zélandu Silver Level Coach. Tomove programy umožnili plavcom súťažiť na MS, Pan Pacifických hrách, Hrách Britského
  spoločenstva, Univerziádach, MS juniorov, Paralympijských hrách, Para Pan Pacifických majstrovstvách a na MS v triatlone a vychoval 6 olympionikov.

  Inna Koucka

  Pochádza z Ukrajiny. Vyštudovala Śtátny inštitút telesnej výchovy a športu Ukrajiny v Kyjeve so špecializáciou trénera plávania. V súčasnosti je členkou americkej asociácie trénerov plávania, s najvyššou kvalifikáciou ASCA International Senior Coach Level 5. Tiež je členkou Írskej plaveckej asociácie s ich najvyššou kvalifikáciou Swim Ireland Senior Coach Level 3. V Írsku naviac ukončila vzdelanie LTDA (Long Term Development Athlete) so zameraním na dlhodobý vývoj športovca. Ako členka národného plaveckého tímu Ukrajiny získala v roku 1988 titul majsterka športu. Je viacnásobná majsterka Ukrajiny, strieborná z majstrovstiev sveta masters a viac násobná majsterka Európy v masters plávaní. Venuje sa aj pohybovo hendikepovaným športovcom. V Sydney v roku 2000 získala so svojimi zverencami na paraolympijských hrách celú zbierku medailí vrátane zlatej, a svetového rekordu. S rôznymi plavcami získala vo viacerých krajinách množstvo medajlí na svetových aj európskych súťažiach, ako aj národných titulov a rekordov. Aktuálne získala pozíciu Technique developer-Coach at Ulm 1846 – Deutschland.

  Eva Piatrikova

  Fyziológ a výživový poradca v Bath, kde je jedno z hlavných centier Anglického Inštitútu Športu (EIS). Spolupracuje so športovcami, ktorí súťažia na regionálnej, národnej, medzinárodnej úrovni a na Olympiádach. Športy, s ktorými pracuje, zahŕňajú hlavne plávanie, synchronizované plávanie, vodné pólo, vodný slalom a kajak, atletika, biatlon a triatlon. Vyvíja nový testovací a tréningový systém pre plavcov a plaveckých trénerov. Spolupracuje aj s austrálskym plaveckým centrom v Queenslande na rôznych plaveckých projektoch a taktiež s niektorými slovenskými olympionikmi. Popri štúdiu učí aplikovanú fyziológiu/diagnostiku a výživu na University of Bath , v bakalárskom programe BSc Sports Performance, ktorý je zameraný na faktory, ktoré ovplyvňujú vývoj a výkon elitného športovca. Aktívne sa venuje bežkovaniu, horskej cyklistike a plávaniu. Okrem toho trénuje plavcov v plaveckej akadémii v Bath. Jej ambíciou je zužitkovať svoje poznatky získané vo Veľkej Británii za posledných 8 rokov, v slovenskom športe.

  Ivana Šuleková

  Absolventka bakalárskeho štúdia na STU v Bratislave, momentálne študentka Mendelovej univerzity v Brně v odbore Ekotrofologie (zjednodušene vznik, spracovanie, výroba a reálne správanie sa potravín v našom tele). Ako bývalá plavkyňa a aktívna hráčka volejbalu, a v súčasnosti trénerka plávania a lektorka cvičenia detí predškolského veku, intenzívne vníma potrebu zdravého stravovania, a preto sa venuje téme významu výživy v športe.

  Libor Mattúš

  Certifikovaný neuro-jazykový kouč, tréner silovej a kondičnej prípravy, inštruktor Wim Hof metódy a bojových systémov, s ktorými má 17 ročné skúsenosti. Vďaka viacerým profesným zameraniam, od koučingu a komunikácie pre silové disciplíny a fyzický tréning, má možnosť prinášať do daných oborov nový pohľad.

  Gerald Svoboda

  Vynikajúci športový odborník v oblasti zberu, spracovaniu a analýzy výkonnostných parametrov a kritérií pre úspešný športový rast pretekárov. Jeho bohaté skúsenosti v práci s mládežou chce využiť v hľadaní rezerv, ktoré v súčasnosti hlavne mládežnícky šport má. Kvalitná analýza a správne naplánovanie dlhodobej prípravy v športe považuje dnes za kľúčovú v správnom a presnom indikovaní záťaže a tréningových prostriedkov. V minulosti pôsobil hlavne ako metodik SPF. Dlhé roky pracoval v zahraničí. Svoje skúsenosti a poznatky ma záujem ponúknuť súčasnému vedeniu SPF, s cieľom pomôcť skvalitniť prípravu plavcov, a k rozvoju členskej základne v SR.

  Lívia Dulová Allárová

  Výborná reprezentantka v synchronizovanom plávaní. Majsterka SR, účastníčka ME, MS, a Olympiády v Sydney. Majsterka sveta masters. Reprezentačná trénerka Olympijského páru na OH v Pekingu. Zakladateľka ŠK synchro Bratislava. Je držiteľkou trénerskej licencie III. tr. v synchronizovanom plávaní. Pôsobila ako generálna sekretárka SPF, v SOV ako športový odborník. V rokoch 2001 – 2003 bola hlavnou trénerkou vo Švajčiarskom Lausanne. Jej odborný prehľad a bohaté skúsenosti chce ponúknuť Slovenskému synchronizovanému plávaniu, a pomôcť tak k rozvoju tohto krásneho športu v SR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *