Odborný seminár

Nový formát vzdelávania otvára priestor, pre odborný rast, spoluprácu a prístup k najnovším informáciám zo sveta športu.

Využite možnosť získať informácie o tom, ako sa dnes pozerá moderný svet na kariéru športovca od jeho narodenia až po olympijský úspech.

Pre koho je seminár určený

  • športový odborníci a funkcionári
  • športoví tréneri
  • rodičia
  • športovci

Hlavný cieľ seminára

Prostredníctvom kvalitných inforácií zlepšiť spoluprácu v trojuholníku tréner, rodič a klub.

Dátum a miesto

10.7.2019vtupenky v predpredaji TU.
Veľká zasadačka mestského úradu Žilina
adresa:
Námestie obetí komunizmu 1, 011 31 Žilina
navigácia: https://goo.gl/maps/F52kZWtrYxcmWExx9

Prečo sa semnára zúčastniť

Dnešný šport zápasí s nízkym záujmom o šport v radoch dospievajúcej mládeže. Keď niektoré dieťa juniroský vek zvládne, často mu chýbajú dôležité zručnosti, ktoré sa v seniorskom veku už rozvíjať nedajú, alebo len veľmi obemedzene a často limitujú výkonnosť pretekára. Naviac dnešný rodič, ale aj športovec, má prístup k veľkému množstvu rôznych informáícií, čo často vyvoláva nadorozumenia v komunikácii s trénerom, náhľade na jeho prácu a často aj činnosť celého športového klubu. Seminár si preto dáva za úlohu osloviť všetkých zúčastnených (trénera, rodiča a klub – prostredie, kde sa tréning realizuje), ale aj samotného pretekára, kvalitnými témami a pomôcť vytvoriť tak okolo každého športovca silný tím, kde každý vie, aké je jeho miesto a akú zohráva v tomto tíme úlohu. Na tento cieľ je zameraná aj jedna z hlavných častí, komunikácia, ktorá tvorí základ úspechu každého robrého tímu.

Partneri

seminár na stránke SPF

Organizátor, kontakt / FB

Organizátor: Alva Club Ltd., United Kingdom.
Kontakt: email: alvaklub@gmail.com, mobil: +421 948 191 373;  +44 7305 990 635
FB: podujatie na FB

Program

8:30 – prezentácia
9:00 – 12:00 prednášky
12:00 – 13:00 prestávka
13:00 – 15:00 panelová moderovaná diskusia
15:00 – 16:00 odborná plavecká prednáška
16:00 – 16:30 diskusia záver

Doprava

Individuálna – viac infomrácií TU.

Vstupné

20,- €zvýhodnené vstupenky v predpredaji TU.

Poznámka: cenovo zvýhodnené vstupenky sú limitované počtom a dátumom, dokedy je možné zvýhodnenú vstupenku zakúpiť.

Prednášky (9:00 – 12:00)

Rodič / tréner – rozdiel, medzi juniorským víťazom a svetovým šampiónom.

Tom Fronek predstavenie

Väčšina športovcov začína v žiackych kategóriách. Už tu sa môže jeho kariéra stretávať s neprimeranými nárokmi a predstavami, čo môže v danom čase v športe dokázať. To vie často pokaziť vyhliadky do budúcna. Väčšina športovcov a aj ich okolie pokukujú po vrcholových športových métach a športové organizácie po tých najvyšších. Ako obsahovo tento proces vyladiť? Špecializovaná prednáška skúseného Austrálskeho trénera v plávaní nenechá nikoho na pochybách v tom, ako plánovať športovú prípravu plavca (športovca). Všeobecne platné pravidlá kariérneho rastu až k samotnému vrcholu sa nedajú zamieňať a sú skoro zákonom v tom, či dokáže športová organizácia budovať reprezentačné tímy, alebo sa im len občas objaví nahodilo výborný športovec a často nikto ani nevie, ako sa to stalo. Princípy uplatniteľné pre akúkoľvek športovú kariéru.

Neurokomunikácia v športe

Libor Mattuš predstavenie

Tréningový plán je potrebné premeniť na výkon. Plán vzniká v hlave trénera a jeho realizátorom je športovec. Jediným kanálom je komunikácia. Poznáme tento kanál dobre? Vieme ako sa prenášajú naše predstavy, túžby, potreby dosiahnuť u športovca správnu odozvu, reakciu? Informácie dôležité pre každého s každým. Aj samého so sebou. Dozviete sa anatómiu komunikácie ľudského mozgu a jeho reakcie. Informácie môžu pomôcť každému účastníkovi zlepšiť pochopenie svojej vlastnej komunikácie a prostredníctvom tohoto pochopenia aj jednanie v konkrétnych situáciách. Nič nehrá pri výkone dôležitejšiu úlohu ako vlastná komunikácia samého so sebou a jej správne pochopenie. Stačí kratučký časový zlomok a celé úsilie športovca a jeho tímu sa v zlomku času premení na sklamanie, alebo životný úspech. Práve táto prednáška Vás bude informovať o základoch, na ktorých všetko stojí a padá. Nie len v športe.

Optimalizácia výživy športovca pre zlepšenie výkonnosti

Ivana Šuleková predstavenie

Výživa poskytuje nášmu telu palivo, stavebný materiál a látky, potrebné pre alchýmiu nášho fyzického tela. Je to akýsi mediátor, medzi našou hlavou, našim rozhodnutím podať výkon a nositeľom nášho výkonu, ktorým je naše telo. Strava naše telo buduje, umožňuje mu podávať výkony a modelovať ho a pripravovať do formy, ktorú si staviame ako cieľ našej športovej kariéry. Je v princípe úplne rovnocennou veličinou v dlhodobej príprave športovca, ako samotný fyzický tréning. Téme je obzvlášť vhodná pre aj rodičov, nakoľko tréner sa na tejto fáze športovej prípravy svojho zverenca podieľa minimálne. Preto je takáto prednáška výborným podkladom k následnej panelovej diskusii a výmene informácií medzi trénermi a rodičmi.

Panelová diskusia (13:00 – 15:00)

Koncept dlhodobej prípravy plavca (ageGRUP).

Kariéra športovca ma svoj začiatok, vrchol a budúcnosť. Tomuto konceptu je vhodné rozumieť vo všetkých jeho úrovniach. Málokedy je súčasťou kariéry športovca len jeden tréner. Dobre nastavený koncept dlhodobej prípravy a kvalitná komunikácia sú veľmi silný nástroj každej športovej organizácie a kľúčový pilier tvorby seniorskej reprezentácie.

Komunikácia

Kvalita – odbornosť trénera stojí na troch pilieroch, ktoré tvoria jeden celok a to, v akej sú rovnováhe významne ovplyvňuje celkový výsledok.
Hľadanie (učenie) – vzdelávanie, chuť po informáciách, ochota sa učiť, vyhľadávanie príležitostí k získavaniu nových informácií
Prijatie – správne pochopenie a zaradenie informácie v celkovom koncepte prípravy športovca
Odovzdanie – vhodná komunikácia
Prvé dva piliere sú výhradne v kompetencii trénera a nijako sa nedotýkajú jeho okolia. Celá odbornosť trénera stojí a padá na poslednom pilieri, ktorý je kanálom pre prenos jeho odborných kvalít na zverenca.

Výživa

Oblasť, ktorá obsahovo tvorí asi najširšie informačné rozhranie vo svete internetu. Vo svete športu je preto veľmi prospešné, stretávať sa s ľuďmi, ktorý vedia mať k danej téme odborný názor. V téme výživy nie je vhodné striktne definovať, ani diktovať pravidlá. Tie sú takmer striktne individuálne a osobnostn. Cielená suplementácia je skôr veda, ako internetový zdroj. Dnešná doba hlavne kvantovými vedami vnáša do nášho života poznania, ktoré často vyvracajú aj tie najzakorenenejšie teórie o správnej výžive. Preto je veľmi rozumné mať aktuálne informácie, prípadne si skonfrontovať tie vlastné. Dôležitosť správnej výživy v športe je úplne bezpredmetné zdôrazňovať.

Odborná prednáška (15:00 – 16:00)

Dlhodobé plánovanie plaveckej prípravy, tréningové zaťaženie podľa veku plavca.

Tom Fronek predstavenie

Dlhodobé plánovanie plaveckej prípravy, tréningové zaťaženie podľa veku plavca. Tak ako si plánujeme dovolenku, výlety, oslavy, tak si potrebuje aj športovec plánovať kedy a aký výkon chce podať, aký cieľ dosiahnuť. Čím podrobnejší plán športovec vo svojej hlave má, tým lepšie sa pracuje trénerovi, tým jasnejšie sú úlohy a ich načasovanie, tým lepšie výsledky sa dosiahnu. Predstava, že tréner vie čo má robiť dnes nestačí. Treba v tom mať jasno a dokázať to efektívne preniesť na celý tím.

Predaj vstupeniek nájdete TU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *