Rodič je najkompetentnejší človek pre budovanie športovej kariéry dieťaťa!

alva

Nadpis je pravda. Nezhadzujte vinu na trénera. Ani na nič iné. Všetko je len o vašom prístupe k Vášmu dieťaťu.

Vaše dieťa potrebuje v prvom rade Vaše srdce. Netreba mu radiť, čo a ako. Stačí sa ho pýtať. Mať úprimný záujem. Mať čas.

alva

Dieťa nemusíte slovne chváliť. Vycíti to. To, že sa s ním rozprávate o jeho športových zážikoch, vytvára u Vášho dieťaťa oveľa silnejšiu väzbu k športu a športovaniu, ako akákoľvek pochvala. To, že sa s Vašim dieťaťom rozprávate, vyvoláva u neho pocit istoty, bezpečia, dôležitosti až hrdosti. A viac mu dať nemôžete.

alva

Vy ste jeho najsilnejším oporným bodom pri akejkoľvek prekážke, na ktorú dieťa  narazí. To, že sa s dieťaťom o jeho aktivitách rozprávate Vám zároveň poskytuje veľmi presný pohľad, ako sa dieťa cíti. Ako vníma to, čoho sa zúčastňuje. Od trénera takú presnú informáciu nikdy nedostanete a Vaša kompetencia nesiaha tak ďaleko, aby ste sa to bez dôvery Vášho dieťaťa a rozprávania sa s ním, mohli akokoľvek dozvedieť.

alva

Takýmto spôsobom sa Vám dostáva do rúk najúčinnejší nástroj k ochrane Vášho dieťaťa. Máte možnosť sa rozhodnúť, či je to prostredie pre Vaše deiťa vhodné, alebo sa rohodnete ho zmeniť. Tetno prístup funguje nei len v oblasti športovania Vašich detí.

alva

Toto je cesta k tomu, aby Vaše dieťa šport milovalo a podávalo presne také výkony, po akých túži a na akých sa s Vami dohodne. Týmto spôsobom zabezpečíte aj to, že sa stane šport pre Vaše dieťa celoživotným koníčkom.

alva

Celé sa to dá zhrnúť do jednej krátkej vety. Nesmiete Vaše dieťa zradiť.

S úctou

Alexander Vajda

Tématicky naseldujúci článok

alva

Návrat k obasu témy „športovanie detí“

Návrat k úvodnej stránke blogu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *