Ďieťa a jeho tri svety.

Tri svety Vášho dieťaťa. Nezávislé, kľúčové, nefungujúce jeden bez druhého. Dávajúce vysokú šancu odokryť maximálny potenciál Vášho dieťaťa.

  • rodič
  • tréner
  • prostredie

Formujú vzťah Vášho dieťaťa k športu spôsobom, ktorý funguje ako pravidelný trojuholník. Priestor vo vnútri trojuholníka je priestor Vášho dieťaťa.

Keď vrcholy trouholníka potiahnete, šance dieťaťa byť úspešným sa zväčšujú. A samozrejme naopak.

Karéra Vášho dieťaťa sa formuje od jeho narodenia. V rannom období sa trénerom pre dieťa stáva každý, kto sa Vášmu dieťaťu venuje a nie ste to Vy rodičia. Každý kto sa s ním hrá, kto s ním trávi akýkoľvek čas.

Venujte pozornosť tomu s kým a hlavne ako, Vaše dieťa trávi čas, keď ste to nie práve Vy. Čím je dieťa menšie, tým je vnímavejšie na postoje a správanie sa druhých.

Možno ste postrehli jedno zvýraznené slovo. Napíšem ho znova. Pravidelný. Keď ten trojuholník nie je pravidelný, šance Vášho dieťaťa sa majú tendenciu rôzne deformovať.

Pravidelnosť trouholníka dokáže zabezpečiť KOMUNIKÁCIA. Čas, kedy niečo niekto dokázal aj sám, dnes už moc neplatia. Zmena je tak veľká, že keď nedosiahnete dokonalú súhru všetkých troch vrcholov trojuholníka okolo Vášho dieťaťa, jeho šance budú v dnešnej dobe veľmi mizerné.

Na druhej strane sa dnes o tom, ako na to, vie skutočne veľmi veľa. To zase šance zväčšuje. Naozaj to nie je zložité. Len si treba vedieť vybrať tie správne informácie a nebáť sa sa podľa nich zariadiť. Aj proti zaužívaným (zastaralým) spoločenským mravom. Je to vaše dieťa.

Nie je možné, aby všetci mali zlato na olympiáde. Píšem o tom, že Vaše dieťa dostane svoju šancu. A dnes je možné, aby ju malo veľmi veľkú. Nesmiete si to však zameniť.  Je to šanca pre vaše dieťa. Nie pre Vás.

Deti nepotrebujú, aby sme ich niečo učili. Deti potrebujú pre svoje učenie podmienky a priestor.

Prajem Vám a Vašim deťom, len to najlepšie.

S úctou

Alexander Vajda

Tématicky nasledujpci článok

alva

Návrat k obasu témy „športovanie detí“

Návrat k úvodnej stránke blogu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *