Vážení športoví priatelia,

pravidlá súťaženia detí do 9 rokov vrátane sú na tejto súťaži maximálne prispôsobené malým deťom.

Ide hlavne o odmeňovanie. Nehodnotíme deti  podľa poradia. Všetky deti do 9 rokov vrátane budú odmenené, ako keby sa umiestnili na 1. mieste. Výsledková listina malých detí bude abecedná a podľa klubov.

Cieľom tejto zmeny je podporiť radosť a nadšenie pre šport a súťaženie, ktoré sú malým deťom prirodzené.

Je veľmi dôležité, aby deti necítili tlak na výkon, ale nadšenie a podporu v ich športovaní. Ide hlavne o rodičov, ale v tomto prípade aj o trénerov, ktorí sú autoritou aj pre rodičov a vedia významne pomôcť v postojoch rodičov k športovaniu ich detí.

Preto si dovolíme požiadať všetkých, ktorí nesúhlasia s formou organizácie Memoriálu Pavla Vajdu – detských plaveckých pretekov (MPV) a nedokážu túto formu súťaženia u detí jasne podporiť, nech sa radšej našej súťaže nezúčastňujú.

Chceme ponúkať súťaž, ktorá je podľa našich vedomostí a aj mnohých odborníkov čo najbližšia psychike malých detí a nevytvára u nich rozpor medzi nadšením a radosťou a samotným výkonom. „Víťazím nad sebou“ je slogan, ktorý sprevádza túto súťaž od jeho počiatku. Ale až týmto krokom sa nám podarí tento slogan aj naplniť.

Zároveň však nechceme poľaviť v tom, aby bol memoriál profesionálnou plaveckou súťažou. Preto máme záujem kombinovať súťaženie malých detí so súťažením väčších, aby ich takáto atmosféra lákala a vytváral u nich túžbu sa športu venovať nie len pre zábavu, ale aj preto, že túžia po úspechu, že túžia vyhrávať. Tieto vlastnosti sú naopak u starších detí veľmi dôležité.

Skombinovať tieto veľmi rozdielne prístupy na jednej súťaži určite nie je jednoduché a vyžaduje si spoluprácu všetkých zúčastnených.

Memoriál Pavla Vajdu je súťažou hlavne pre podporovanie nadšenia detí pre šport.

Ďakujem za pochopenie a tešíme sa na Vás.

S pozdravom

Alexander Vajda
Predseda ALVA KLUBU

späť na hlavnú stránku 18MPV

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *